İnternetten para kazanmak mümkün mü?

İnternetten para kazanmak isteyen birçok kişi bu konuda çeşitli sitelerde internetten para kazanma yollarını araştırmaktadır.

“İnternetten para kazanmak mümkün mü” sorusunu başlık olarak kullandım. Çünkü bu soru çok soruluyor ve sorulacakta

İnternetten para kazanma konusundaki bu yazımda Affiliate marketing ile nasıl para kazanılır bu konuya değineceğim. Affiliate marketing sisteminden bahsetmemin nedeni ise internetten para kazanmak istiyorum diyorsanız bu sistemin bize en çok para kazandıracak yöntemler arasında olmasındandır.

Affiliate marketing sistemi ile  hayal bile edemeyeceğiniz rakamları kazanmanız mümkündür. Affiliate marketing sistemi internetten en kolay para kazanma yolları arasındadır.

Affiliate marketing nedir?

Satış Ortaklığı anlamına gelmektedir.

Nedir satış ortaklığı? Affiliate marketing sistem (Satış Ortaklığı) başkasına ait bir ürünün kendi siteniz üzerinden satışını yaparak komisyon almaktır. Yani affiliate marketing sistemine  komisyonculuğa  da benzetebiliriz.

Bakınız yukarıda clickbank.com sitesinden affiliate marketing yaparak ( satış ortağı )  kazanılmış bir çek örneği görüyorsunuz.

Affiliate marketing satış ortaklığı sisteminde internetten para kazanmak için siteniz olması gerektiğini ve bu site üzerinden satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz demiştim. Bazılarımızın sitesi olmayabilir hiç sorun değil bu durumda ücretsiz bir site açabilirsiniz. Nasıl mı? Aşağıda sıraladığım sitelerden ücretsiz blog ve site açabiliriz.

blogger.com, blogcu.com, blogspot.com, tr.gg, mynet.com gibi daha birçok siteden ücretsiz site açabiliriz. Google’da ücretsiz site açmak istiyorum, ücretsiz site gibi aramalar yaparak farklı sitelerde bulabiliriz. Sakın korkmayın bahsettiğim sitelerden ücretsiz site oluşturmak kolay ve basittir. 5 dakika da istediğiniz bir site  ismi ile ücretsiz site oluşturabilir ve satış ortağı olabilirsiniz.

Kendinize ait oluşturduğunuz ücretsiz blogunuz üzerinde Fransa, İngiltere, İtalay  yada Amerika’daki bir kişiye ürünü satabilirsiniz ve bu satıştan elde ettiğiniz komisyon anında hesabınıza yatar. Sizin için işlem tamamdır. Bu aşamadan sonraki konular tamamıyla ürün sahibine aittir. Ürünün stoklanması, kargolanması gibi tüm işlemler ürün sahibi tarafından gerçekleştirilir.

Affiliate marketing sistemi anladık sanırım. Şimdi satış ortağı olacağımız ( Affiliate marketing ) siteler neler bunlardan bahsedelim.

Affiliate marketing konusunda yurt dışında clickbank öne çıkmaktadır.

Türkiyede ise XTicaret-Üyelik Affiliate marketing ( satış ortaklığı ) sisteminde başarılı olmuştur.

XTicaret türkçe ve kullanışı gayet kolaydır.

Clickbank üzerinden ürün satmak %70 civarlarında komisyon bırakır.

Clickbank sitesine nasıl üye olunur? Clickbank’a üye olmayı başka bir yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Affiliate marketing satış ortaklığı sisteminin internet para kazanma yolları, yöntemleri arasında ilk sıralarda yer aldığını yazımızın başında belirtmiştik.

 • Satış ortaklığı sisteminin uygulanması
 • Ürünlerin Nasıl Seçileceği
 • Nasıl Analiz Edileceği
 • Hangi ülkelerde bu ürünün satışının yapılabileceği

Yukarıda sıraladığımız konuları öğrenmemiz için birçok kitap hazırlanmıştır. Bu kitaplara affiliate marketing sistemi konusunda tecrübeli, bu sistemin tüm detaylarını bilen kısaca bu işin üstadı olmuş kişiler bizler ile bilgilerini paylaşıyorlar.

Affiliate marketing sistem hakkında hazırlanmış birçok kitaptan hangisini almalıyız?

Burada dikkat etmeniz gereken konu ürünü aldıktan sonra size vereceği destek , takıldığınız konularda soracağınız sorulara yanıt alabileceğiniz ürün sahiplerinin kitaplarını seçmemiz internetten para kazanmak için önemlidir.

Bu konuda benim size önerebileceğim 2 kitap bulunmaktadır.

1.Çağatay Berker’in Kazanç Sistemi Kitabı

2.Teoman Arslan’ın Teobook Kitabı

Neden önerdim? Çünkü internetten para kazanma konusunda hazırlanmış bu 2  kitabın sahibide kitaplarını alanlar için bir forum oluşturmuşlar. Bu forumlarda yayınlanan dersleri takip edebiliyorsunuz.  Anlamadığınız ya da aklınıza takılan konularda mail atıp kitap sahipleri tarafından sorularınıza verilen cevapları takip edebiliyor ayrıca forum üzerinde diğer üyelerin sorularını görebiliyor, sizden önce bu konularda takılmış olan üyelere verilmiş cevaplara ulaşabiliyorsunuz.

Affiliate sistemi ile  internetten para kazanmanın yolları tüm ayrıntıları ile  anlatılmış.
İnternetten para kazanmak isteyenler  bu iki kitaptan birini indirerek bu kişilerin tecrübelerinden faydalanarak karşılaşacağınız zorlukları aşarak, zamandan kazanırsınız. İnternetten para kazanmak için bu 2 kitaptan hangisini seçmeliyim diye düşünüyorsanız. İki kitabın kullanıcılarının da katıldığı bir anket çalışmasını paylaşıyorum.

1. Kitap Kazanç Sistemi Kitabı Burada

2.Kitap Teobook Kitabı Burada

5 thoughts on “İnternetten para kazanmak mümkün mü?

 1. Affiliate Nedir ?
  Bir çok arkadaş görüyorum reklamlarına tıklatıp 5-10 lira kazanmak için aylarca çabalayan. Ya da mail okuyarak para kazanmaya çalışan, reklam tıklayarak kazanmaya çalışan vs.. Bunlardan daha çok türetilebilir. Benim bahsettiğim sistem ise Affiliate. Yani kısa tabiriyle komisyonculuk. Tanımadığınız kişilerin ürünlerini, yine tanımadığınız kişilere satarak elde ettiğiniz kazançtır. Siz müşteriyle ürün sahibini buluşturup, komisyon alırsınız.

  Peki Komisyon Oranları Nedir ?
  Komisyon oranları kesinlikle %5-10larda değildir. Dijital ürünlerde komisyon %75lere kadar çıkabilir. Ortalama %50’dir.

  Affiliate Ürünleri Nerede Bulabiliriz ?
  Affiliate ürünleri bulabileceğiniz dünyadaki en büyük kaynak ClickBank.Com’dur. Türkiye’de ise bu işi yapan tek bir site var. O da XTicaret. Bu sitelerde ki ürünleri kendi referans linklinizle satarak çok iyi miktarlar kazanabilirsiniz

 2. Arkadaşlar geçenlerde NET KAZANÇ DAHİSİ isminde bir e-book’a rastladım. Kısa bir süre önce piyasaya sürülmüş. Kitabı satın alıp incelemenizi tavsiye ederim. Diğer netten para kazandıran kitaplara göre çok daha iyi organize edilmiş ve yöntemler birer birer açıklanmış. Orjinal bilgiler var içinde. Özellikle adwords’ten artık para kazanamaz olduysanız ya da yeni başlayanlar için hayal kırıklığı yaşamak istemiyorlarsa bu kitabı okuyarak başlamanız çok faydalı olur derim. Kitapta adwords reklamcılığı haricinde hemen hemen tüm netten kazanç yöntemleri ile ilgili de ayrıntılı bilgi veriliyor. Her bir yöntem ile ayda ne kadar kazanabileceğiniz hesaplanmış. Kitapta anlatılan kazanç yöntemlerini inceleyip size uygun olana karar veriyorsunuz. Gerisi ilgili yöntemi uygulamaya kalıyor. Linkini burada veriyorum. Geç kalmadan bir göz atın derim. Herkese bol kazanç dilerim.

 3. Şimdi bütün gözler XNetwork sistemine çevrilmiş durumda. Xnetwork, Affiliate marketing ile Network marketing sisteminin birleşmesi ile meydana geldi. Dünyada uygulanan ilk sistem olması bizim için gurur verici. Eğer gerçekten ilgilenilirse ciddi miktarlarda kazanç getirisi olacak bir sistem.

 4. Arkadaşlar sadece 10 Dakikanızı Ayırarak Dolduracağınız Bir Anket Başına 25$ Para Kazanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir