İnternetten Makale Yazarak Para Kazanmak

İnternet hayatımıza girdikten beri bir çok kazanç kapısı doğdu. Bu kazanç kapıları arasında kendi sitenizden ürün satışı, ya da sattığınız üründen kar alma gibi bir çok kazanç modeli mevcut. Bunların dışında bugün bahsedeceğimiz konu ise, internet üzerinden en zahmetsiz kazanç yöntemi. Kendi siteniz olmasına gerek yok, ekstra hiç bir masraf yapmanıza gerek yok yapmanız gereken sadece makale yazmak. Bu kazanç modeli kulağa gerçekten hoş geliyor değil mi ? Tabi ki şunu da göz ardı etmemek gerek, makale yazmak  için Türkçe imla kurallarına hakim olmak ve düzgün bir Türkçeye sahip olmak ve gerçekten iyi bir araştırmacı olmanız gerekmektedir. Çünkü yazdığınız makaleler her zaman aynı konu üzerine olmayacak, farklı müşterilerden farklı istekler gelecektir. Bu istekler doğrultusunda yazdığınız makale konusu hakkında ve bu konuda kullanılan terimler hakkında bilgi sahibi olmanız, makalenizin daha verimli ve bilgi verici olmasını artıracaktır. Yazıyı buraya kadar okuduktan sonra her şey size cazip geldiyse, artık makale yazmanın teknik detaylarına gelebiliriz.

İlk maddemiz yukarıda da bahsettiğimiz üzere makale yazdığınız konuda bilgili olmalısınız ve bu konu  hakkında araştırma yaparak, yazı yazmalısınız sonuçta her zaman genel konularda istek gelmeyebilir, teknik konular içeren makalelerde o konu hakkında bilgi sahibi olmanız, makaleyi okuyacak kişinin makaleden bilgi almasına sağlayacaktır. Aksi takdirde yazdığınız makalenin içeresinde vereceğiniz bilgiler havada kalacak ve iş veren tarafından beğen kazanmayacaktır. Makale yazdığınız site hakkında bilgili olmanızın da büyük faydası var. Bunun nedeni ise  yazdığınız siteler bazen samimiyet gerektiren blog tarzı siteler olabildiği gibi bazende, kurumsal ve teknik detay içeren siteler olabiliyor. Bundan dolayı da bu gibi durumlarda makale içerisinde samimiyet derecesine dikkat etmeniz ve hitap ederken bu kriterleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Makale yazarken dikkat edilmesi gerekenlere göz attıktan sonra şimdi sırada, makalelerinizi satmaya ve makaleleri satacak müşteriler bulmaya geldi.

Müşteri bulacağınız siteler webmaster sitelerdir, bu tür sitelerde makale satımı hakkında konular bulunur, bu konularda kendiniz hakkında ve makale yazış şekliniz hakkında bilgi vererek bunların yanına, referanslarınızı ekleyerek bu şekilde konu açarak kendinizi tanıtabilir, müşteri bulabilirsiniz.

Makale konusunda anlaştığınız müşterilerinizle iyi diyalog kurarak, düzenli iş almaya özen gösterin, makalelerinizi tek tek satmak yerine, bir kişiyle düzenli çalıştığınızda hem sizin açınızdan hemde iş veren açısından daha sağlıklı bir ortam doğacaktır. Bunun yanında devamlı kazanç elde etmiş olursunuz.

Makalelerin konularını her zaman iş veren belirtmez. Burada sizin takipçi olmanız, verilen konu hakkında güncel konuları takip etmeniz gerekir. Bu size her zaman artı kazandıracak, iş verenin beğenisini kazanmanızda büyük rol oynar. Böylelikle düzenli bir şekilde çalışıp daha fazla gelir elde edebilirsiniz.

4 thoughts on “İnternetten Makale Yazarak Para Kazanmak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir