Clickbank ile para kazanmak

Clickbank Nedir?

İnternette para kazanma yolları ve  iş fikirleri denilince ilk akla gelen seçeneklerden biri Clickbank dır.

Clickbank bir banka veya bir finansal kuruluş değildir.

Clickbank ürünlerini satmak isteyen kişi ve kuruluşlar ile bu ürünleri belli bir komisyon karşılığında pazarlamak ,satmak isteyenlerin buluştuğu bir platformdur. Clickbank aslında internetten yapılan ülkemizde ise yeni popüler olmaya başlayan ticaretin internete uyarlanmış şeklidir. Burada yer alan istediğiniz ürünü veya  ürünleri seçerek anında internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Clickbank ta yaklaşık 10 bin ürün yer almaktadır.

 Clickbank ile internetten para kazanabilirmiyiz elbette hemde %75’lere kadar çıkan komisyonlar alarak birçok  işte bu kadar büyük bir komisyonu almak inanın zordur. Düşünün işiniz yok ve kendinize bir iş kurmak isteseniz ne kadar sermaye gerekli 50 , 100 bu rakam kuracağınız işe göre değişmektedir. Bununla bitse iyi işiniz veya mağazanın için büro veya dükkan kiralamanız belki yanınızda birini çalıştırmanız, muhasebe ve diğer giderleri de düşündüğünüz de riskinizin ne kadar fazlalaştığını görürsünüz. Bir firmanın bayiliğini almış olsanız kotalar , kar marjları gibi konuları incelediğinizde ve giderlerinizi hesapladığınız da   size kalanın çok fazla olmadığını göreceksiniz. Bugün ülkemizde çalışan kesimin büyük bir kısmı ise asgari ücretle çalışıyor. Asgari ücret 760 TL günlük 25 TL dir.

İnternetten para kazanan kişilerin en büyük sermayesi emek, özveri ve bilgileridir. Sermayesiz , risksiz para kazanmak için iyi bir alternatiftir. Clickbank ise internetten para kazanmamızı sağlayan  bir platformudur. Örneğin bu sitede yer alan 100 $ bir ürünü sattığınızda yaklaşık 75 $  parayı kim kazanmak istemez. Buradaki ürünler dijital ürünler olduğu anında teslimat gerçekleşir. Anında teslimat demek anında komisyon kazanmak demektir. Siz ürünü satışını gerçekleştirdikten sonra geriye kalan kısım ürünü hazırlayan satışa çıkaran kişinindir. Sizin göreviniz ürünün pazarlamasını yapmak, satışını gerçekleştirmektir. Bunun nasıl olacağını bu sitede “internetten para kazanma” ile  ilgili başlıklı yazımda  anlattım. Ama bu yazımda da size uygulama ile ilgili iyi bir kaynak olan sevdiğim bir eğitim setini bu yazımın sonunda önereceğim.

Clickbank üyelik sistemi ile çalışır. Yani siteye üye olursunuz. Üyelik ücretsizdir. Clickbank nasıl üye olunur onu da farklı bir yazımda sizlere anlatacağım.

Clicbank ta sizin için açılan panelde satışını yaptığınız ürünleri görebilir, yeni ürünler ekleyebilir satış ile ilgili tüm raporları görebilirsiniz. Diyelim ki Clickbank vesilesiyle bir satış yaptınız. Hesabınıza girdiğinizde satış bilgisine anında ulaşabiliyorsunuz. Ödemeler haftada bir yapılıyor.Diğer bir özellik ise satışı yapılan ürünlerin garanti sistemi ile korunuyor olması satılan ürünlerin 8 hafta içerisinde iade hakkının bulunması da sattığınız ürünler açısından kafanızda soru işareti bırakmıyor.

Yukarıda bahsedilen hususlar aslında satış ortaklığı için büyük önem taşır. Çünkü ödeme konusunda sıkıntı yaşamayacağınız, komisyon oranlarının yüksek, satışların takibinde sorun yaşamayacağınız bir platform olması gereklidir. Bu nedenle Clickbank satış ortaklığı sisteminin öncü kurumları arasında yer alan ve internetten para kazanmak için lider bir platform diyebiliriz. Clickbank yaklaşık 10 yıldan beri faaliyet gösteren bu şirket olarak yaklaşık 10.000 ürün, 100.000 satış ortağı ile dünyanın lider satış ortaklığı platformlarından bir tanesi.

Ülkemizdede satış ortaklığı platformu bulunmaktadır. Bu platform tamamı ile türkçedir. Ödeme konusunda problem yoktur. Ülkemzide bu satış ortaklığı platformunun ismi xticaret‘tir.

Satış ortaklığı sistemi ile internetten evden  para kazanmak isteyenler için benim önerim Çağatay beyin hazırlamış olduğu Kazanç Sistemi Eğitim Seti’dir. Bonusları , Kazanc Sistemi Forumu ve İnternetten para kazanma konusundaki tüm sorularınıza  cevap bulabileceğiniz. Geniş kapsamlı tercih edilen bir e-kitaptır.

Kazanç Sistemi Eğitim Setini İncelemek ve İndirmek İçin Buraya Tıklayınız.

2 thoughts on “Clickbank ile para kazanmak

  1. Clickbankta hakikaten o kadar çok ürün varki, her biri de elektronik kitap. Yani geri iadesi de oldukça zayıf ürün grubu… Durum böyle olunca da web sayfanın ziyaret sayısını odaklı müşteri grubuna ayarladın mı, para akışında otomatikleşip hatırı sayılır rakamlar kazanma şansı bulabilirsin değil mi?
    Paylaşım için teşekkürler.

  2. Clickbank ile para kazanmak için kazanç sistemi kitabı oldukça iyi tavsiye ederim arkadaşlar. Çok faydalandım. Kazanç sistemi kitabından

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir