Blog yazarak para kazanmak istermisiniz

Sadece yazarak para kazanmak mümkün mü ? Nedir bu dediğinizi duyar gibiyim. İnternette para kazanma yollarını araştırırken belki karşılaştınız belki o an için gözünüzden kaçtı. Bahsedeceğim konu blog yazarak para kazanmak hem de 1 ay gibi bir sürede 500-1000 TL aylık kazanç elde etmek çok basit. Günümüz koşullarında daha iyi bir yaşam sürdürebilmek için dünyanın dört bir yanında insanlar ek iş imkanlarını , ek iş fırsatlarını araştırmaktadır. İnternetten ilan sitelerinde , gazete sayfalarında ek iş  ve part time iş arayan ek gelir elde etmek isteyen birçok kişi olduğunu sizde biliyorsunuzdur.

Evinizden para kazanma için ne yapabilirsiniz? Bilgisayarınız başında oturarak boşa geçen zamanınızı nasıl değerlendirebilirsiniz? Bu soruları kendine soran kişiler internetten para kazanmak için harekete geçtiler. İnternetten para kazanma yolları, yöntemleri evden oturarak para kazanmak isteyen ek iş seçenekleri arasında neredeyse 1.sıralara geldi.

İnternetten para kazanma yollarından blog yazmak şuanda ve gelecekte çok etkin bir role sahip olup oldukça da popülerdir. Bugün dünyadaki en büyük 10 bloğun yaklaşık değeri 500 milyon $ gibidir. Bu rakamlar blog yazarak para kazanılır mı sorusuna iyi bir cevap tır.

Blog sitelerden kısa sürede büyük miktarlarda para kazanırım düşüncesine kapılmak yanlıştır. Kısa sürede daha küçük miktarlarda kazanırsınız. Aylık kazanç blog sitenin durumuna göre 500-1000 TL arasında olabilir. Bu kazancı elde etmek için ise günde en az 1 saatinizi bu işe ayırmanız gerekmektedir. Ülkemizde asgari ücret ile çalışan bir sürü kişi 760 TL gibi bir ücret karşılığında 8-10 saat gibi zaman çalışmaktadırlar. O zaman günde 1 saat vaktimizi blog sitemize ayırırsak evden rahat bir şekilde para kazanabiliriz demektir.

Blog yazarı  nasıl oluruz?

İlk adımda internetten para kazanmak için mutlaka bir blog sahibi olmamız gerekir. Bunun iki yolu vardır. Birincisi ücretsiz oluşturabileceğiniz blog sitedir. Bunun için ( blogspot.com, blogger ) gibi daha bir çok siteden ücretsiz bir blog açabilirsiniz. İkincisi ise ücretli bir blog açabilirsiniz. Bunun için ise bir domain ( alan adı ) bir de hostinge ( barındırma hizmeti ) ihtiyacınız olacaktır. Domain ve hosting alabileceğiniz bir adres burada yabancı güvenilir bir firmadır. Hostagator’a nasıl üye olunur. Bakınız.

İkinci adım da ise blog sitenizi hangi konuda olması hangi konuda blog yazarlığı yapmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Örnek olacak verirsek mevcut internetten para kazanma yollarını anlatan bir blog site açtınız.

Üçüncü adım ve önemli bir konu ise oluşturduğunuz blog sitenize günde 1 saatiniz ayırarak 1 yazı yazmaktır.

Yazılarınızı bloğunuzda yayınlamaya başladınız. Şimdi bu blog  sitenizden nasıl para kazanacaksınız?

Blog site ile İnternetten Para Kazanma Yolları Sırası İle ;

  1. Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) yaparak blogdan para kazanmak:

Blog sitenizden  para kazanmak için en etkili yolların başında gelir. Satış ortaklığı ile başkasına ait bir ürünü kendi blog sitenizde size özel bağlantıları kullanarak satışını yaparak ürün başına çeşitli % ‘lerde komisyon alırsınız. Bloğunuzda tanıtımını yaptığınız ürünü internetten satarak ürün başına aldığınız komisyondur.

2.      Sponsor reklamlardan elde edilen gelir:

Blog sitenizde yer alan konular ile ilgili firmalardan sponsor ya da banner reklam alırsınız ve bu şekilde blogunuzdan para kazanabilirsiniz. Blog siteden para kazanmak için çoğu kişi “Google Adsense” reklamlarını düşünür. Oysa satış ortaklığı ile internetten para kazanmak daha etkilidir.

3.      Bağlantı ( link ) vererek blogdan para kazanmak :

Blog siteniz zamanla gelişir ve büyür. Bu büyüme neticesinde bloğunuzdan başka blog ve sitelere bağlantı vererek para kazanabilirsiniz.

4.      RSS reklamlarından blogdan para kazanabilirsiniz:

Blog sitenizin  RSS beslemelerinde reklamlar ile size blogunuzdan para kazandırmasını sağlayabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmayı düşünüyorsanız doğru yöntemleri etkin bir şekilde kullanabilmek için size yardımcı olacak bir kaynaktan faydalanmaktan çok büyük kazançlar sağlayabilirsiniz.

Blog yazarak ne kadar para kazanabilirim?

Bu sizin bloğunuz bağlıdır. Sizin bloğunuza ayıracağınız vakte ve emeğe bağlı olarak bloğunuz dan kazanacağınız gelir de artacaktır.

Öncelikle blog yazarak para kazanmak istiyorsanız. Doğru yöntemleri kullanarak bunu başarabilirsiniz. Bunun için blog yazarlığından para kazanmak isteyen kişiler için hazırlanmış çok etkili ve tavsiye edebileceğim bir kaynaktan size bahsedeceğim.

Kazanç Sistemi ( şimdi indir )  Kitabı’nın yazarı Çağatay Berker’in hazırlamış olduğu Blog Bilimi ( şimdi indir ) adlı kitap size blog yazarlığından para kazanma konusunda çok yardımcı olabilecek iyi bir kaynaktır.

Blog Bilimi kitabında blog konusunda öğrenmek istediğiniz tüm konular resimler ve videolar ile herkesin anlayabileceği bir dille anlatılmıştır.

Blog bilimi kitabı ile size bir şifre verilmektedir. Bu şifre ile üyelere özel blog bilimi forumunda 20’şer kişilik grublardan birine  katılıyorsunuz.

Blog bilimi özel formunda tüm derslere ulaşabilirken aklınıza takılan konularda mesaj atarak Blog Bilimi yazarı Çağatay Berker’den hem de grup liderinizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabiliyorsunuz.

Blog bilimi kitabı ( şimdi indir )ve özel forumu ile sürekli bilgi akışı olduğu gibi devamlı güncel bilgilere ulaşabiliyor ve forum içerisindeki diğer üyeler ile de iletişime geçebiliyorsunuz.

Kısaca Blog bilimi kitabı blog yazarlığından para kazanmak için tavsiye edebileceğim bir kitaptır.

  • Sürekli artan bir gelire sahip olabileceksiniz
  • 2-3 aylık bir çalışma  sonucu düzenli bir gelire sahip olabileceksiniz
  • Uyurken , gezerken siz hiç bilgisayar başında olmasanız bile para kazanabileceksiniz
  • Günlük sadece yarım saatinizi ayırarak bu işi rahatlıkla yapabileceksiniz!
BLOG BİLİMİ KİTABI İLE BİRLİKTE SAHİP OLACAKLARIN
  1. VİDEOLU EĞİTİM SETİ
  2. SES KAYITLARI
  3. ÖZEL FORUM ÜYELİĞİ
  4. ANKET KİTABI VE DİĞER ÜYELİKLER

BLOG BİLİMİ KİTABINI İNCELEMEK VE İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Başarılar…

2 thoughts on “Blog yazarak para kazanmak istermisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir